نمونه برنامه رایگان جمعبندی کنکور-تجربی

مقالات
اسفند ۷, ۱۳۹۷
بازدید : 63026

مدت زمان برنامه ریزی جمع بندی کنکور: ۲۸ روز

ویژه جمعبندی کنکور تجربی نظام قدیم

زمان مطالعه در روز: شروع از ۱۰ ساعت تا ۱۲ ساعت

میزان کل زمان مطالعه حدود ۲۸۰ ساعت

شامل: مشاوره رایگان در ابتدا و انتهای برنامه، پشتیبانی تحت عنوان مشاوره رایگان کنکور، مطالعه و مرور کل مطالب، زمان تستزنی بر اساس بودجه بندی و تست کنکور، سازگار بر منابع کنکور اعلامی سازمان سنجش، ویژه مخاطبان کنکور ۱۰۰٫

آموزش اجرای برنامه:
• روزت رو با درس مورد علاقت شروع کن. موقعی که حوصله درس خوندن نداری، درسی رو بخون که علاقت بهش بیشتر هستش و موقعی که حوصله داری، درسی رو بخون که بهش علاقت کمتر هستش. جای هر درسی رو با درس های اون روز یا روزهای بعد، میتونی جابجا کنی؛ مهم اینه که زمان مطالعه هر درس در طول هفته و زمان مطالعه هر روزت که در بخش ملاحظات هم نوشتم، پر بشه. به ازای هر ۵۰ دقیقه مطالعه ۱۰ دقیقه استراحت لازمه
• مرور یعنی فقط مرو کردن کلیدواژه ها یا خلاصه هاتون. برای تستزنی جداگانه وقت در نظر گرفتم واسه مبحثی که تستش جداست در هر یک و نیم دقیقه یک تست زده و بررسی بشه. البته به غیر از مواردی که الآن می خوام بگم. مباحث مربوط به ریاضی و فیزیک و مسائل شیمی تستزنی در حد پوشش دادن مطالب، همزمان لحاظ شده و نوشتم “مرور + تست” و واسه این موارد توقع میره در هر ۵۰ دقیقه حداقل ۱۵ تا ۲۰ تست کار بشه. تست ها طوری انتخاب بشه که فقط مطالب رو پوشش بده.
• هر درسی زودتر تموم شد، وقتش رو بده به درسی که بیشتر زمان نیاز داری. اگه نیاز نبود و زمان داشتی، برو قسمت های جلوتر برنامه رو انجام بده.
• در خصوص مبحث “کل توابع” در برنامه یعنی هر چیزی که تابع ربط داره، مثل دامنه و برد، یک به یک و معکوس، ترکیب توابع، توابع خاص مثل لگاریتم و تابع نمائی، قدر مطلق و… در مورد معادلات، حد و احتمال و… هم همینطور.
• واسه مرور هر درس دین و زندگی ۲۵ دقیقه در نظر گرفتم اما بنا بر تجربه، به سادگی میشه هر درس رو در ۱۵ دقیقه مرور کرد و پیشنهاد می کنم الباقی زمان رو؛ یعنی ۱۰ دقیقه به ازای هر درس رو بدین به مطالعه تست در مورد اون درس به این صورت که تست رو بخونین و با گزینه ها، همزمان گزینه درست رو سریع انتخاب کنید و سریع پاسخ رو چک کنید. شامل ۱۰ تست آیه +۵ تست متن درس. قرابت ادبیات در برنامه کم لحاظ شده چون مرور خاصی نداره. اگه دلت خواست شبی ۱۰ تا تست قرابت کار کن. واسه مرور زمین شناسی هم میتونی شبی ۱۰ دقیقه یا بعد از اتمام برنامه زمان بزاری.
• هر تستی رو که زدی همون لحظه سریع جواب رو نگاه کن و اگه نکته تازه ای داشت سریعتر و در کمترین زمان به نکاتت اضافه کن. موقع مرور هم فقط سریع نکات رو مرور کن. توجه توجه توجه: هر موضوعی در برنامه لحاظ شده ببین کجای برنامه کنار اون موضوع، (پ) گذاشتم، به معنای پایان. تا بدونی چقدر واسه مرور یا تستش، زمان داری. باز هم میگم، مطالب حل کردنی مثل، ریاضی و فیزیک و مسائل شیمی، تست ها همزمان با مرور و بصورت پوشش دهنده زده بشه.
• فرض کن روزی ۱۳ تا پارت ۵۰ دقیقه برنامه مرور و تست داری. واسه مدیریت زمان پیشنهاد میشه: میتونی شب ساعت ۲۲:۴۵ بخوابی و صبح ساعت ۶:۳۰ پا شی. تا ساعت :۱۰ دوش و صبحانه و آماده به مطالعه. تا ساعت تا ساعت ۱۳ تعداد ۶ پارت رو ببندی. تا ساعت ۱۴ ناهار و نماز و استراحت و تا ساعت ۲۱ هفت تا پارت بعدی رو ببندی. ساعت ۲۱ تا ۲۲:۴۵شام و تفریح.

جهت دانلود مستقیم و رایگان برنامه اینجا کلیک کنید

توجه: اگر آزمون خاصی دارید یا کلاس و منابع خاصی و یا مطالب رو اونطوری که باید تموم نکردین، نیاز به برنامه شخصی سازی شده تر دارید. در دوران جمعبندی، یک برنامه ضربتی برای شما حیاتی است. با ما تماس بگیرید و معنای واقعی مشاوره کنکور را درک کنید.

استاد شهابی مشاور ارشد کنکور۱۰۰

دیدگاهتان را بنویسید